5 טעויות נפוצות בצילום עיצוב פנים

צילום עיצוב פנים יכול להיות אתגר לא קטן לצילום, אך עם זאת תמונות של חללים מעוצבים יכולות לצאת מרשימות. איך עושים זאת ונמנעים מטעויות ?

צילום עיצוב פנים נראה בהתחלה פשוט, והוא אכן יכול להיות כך על ידי הימנעות מהטעויות הבאות:

טעות ראשונה היא צילום חללים בהם חפצים מיותרים כמו צעצועים, בגדים, כלי מטבח וכו'. צילום חלל כגון חדר נועד להעביר את החוויה שבמקום ועדיין לשמור על קו נקי, לכן כל חפץ הכי קטן ולא קשור, יכול להסיט את תשומת הלב; אז כמה רגעים לפני צילום של חלל מסוים, בידקו שהרהיטים והרצפה נקיים מחפצים מיותרים, והוציאו כל פריט שאינו קשור לחלל המצולם (למשל ספר בחדר אמבטיה).

טעות שניה היא צילום בחשיפות קצרות וללא קיבוע המצלמה. צילום עיצוב פנים נועד להשיג מראה אוטנטי של החלל המצולם, לכן חשיפות ארוכות גורמות לחיישן המצלמה לקלוט כמות רבה של אור טבעי שפוגע ברחבי החלל המצולם וחוזר למצלמה. חשיפות ארוכות מושגות על ידי קיבוע המצלמה על חצובה ושימוש בשלט.

טעות נפוצה נוספת היא צילום בצמצם עדשה כמה שיותר פתוח (למשל f/4) בניסיון לקלוט כמה שיותר אור. צמצם פתוח שגורם לעומק שדה רדוד מחמיץ את המטרה של צילום עיצוב פנים, בכך שלא כל החלל המצולם נראה בפוקוס. לכן עומק שדה גדול מושג על ידי סגירת צמצם העדשה (ההמלצה שלי היא f/16).

עוד טעות בצילום עיצוב פנים היא צילום בעדשה סטנדרטית ומגובה העיניים. אחד הכלים החזקים שיש למעצבי פנים הוא פרספקטיבה, בה הם משתמשים ככלי להעברת רגש למי שצופה בחלל המעוצב. עדשה סטנדרטית לא יכולה להכיל את כל החלל ולהעביר תחושת עומק וגודל. פרספקטיבה נכונה מושגת על ידי צילום בעדשה רחבה ומפינות החללים, צילום בצורה כזו גורם להרגשה שהחלל המצולם גדול ועשיר בפרטים.

ולבסוף, טעות נוספת ונפוצה היא חוסר מחשבה על תאורה. מאחר והטווח הדינמי של חיישן המצלמה מוגבל, נוצרים בתמונות אזורים מוארים מדי, או לחילופין חשוכים מדי. הדבר מוביל לתמונות שאינן מייצגות את המציאות כפי שהעין רואה אותה. תאורה נכונה מושגת על ידי שילוב של תאורה טבעית בדמות אור שמש, ותאורה מלאכותית בדמות מבזקים קטנים. כך נקבל תמונות חווייתיות, שתגרומנה ללקוחות להתרגש ולהתחבר.

אז תמשיכו לצלם בהנאה... אורן בנקין - רגעי קסם

פוסטים נבחרים

פוסטים אחרונים

ארכיון

חיפוש לפי תגיות

עיקבו אחרי

  • Facebook Basic Square
  • facebook
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

@ 2014 רגעי קסם - צילום באווירה אחרת

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now